İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şifalı Bitkiler Rehberi

Panax Ginseng Panax ginseng

Panax ginseng Uzakdoğu Ülkelerinde binlerce yıldır şifa niyetine kullanılan ve bitkilerin en yaygın olarak bilinen ismidir. Gizemli bitki olarak anılır ve birçok hastalığın tedavisinde kalıcı çözümler getirir. Bilinen en faydalı şifalı bitkilerden biridir. Panax ginseng zihin güçlendirici ve yorgunluğunu arındırıcı olarak da biliniyor. Hastalıkları koruyucu olarak kullanılan şifalı bitki, insan ömrünü uzatıyor ve daha kaliteli bir yaşamı sizlere sunuyor.

Panax ginseng hafıza zekâ güçlenmesi

Panax ginseng gündelik hayatın yoğun stresli ortamından sizleri daha çok koruma altına alıyor. Kafanız karışmadan ve zihinsel bulanıklık yaşamadan hayatınızın yoğun temposuna ayak verimli olarak ayak uydurmanızı sağlıyor. Panax ginsengyapılan araştırmalar sonucunda dikkat dağınıklığını ve eksikliğini gösterdiğini kanıtlamıştır. Özellikle dikkat hızını artırdığı belirlenmiştir. İngiltere Northumbria Üniversitesinde 3 araştırmacının yaptığı çalışmalarla bilişsel işlevliği bilimle kanıtlanmıştır.

Panax ginseng kalp

Panax ginseng fiziksel hareketlere bağlı kalp hastalıklarını tetikleyen etkenleri yok eder. Fiziksel ve zihinsel performansı artırarak kalp rahatsızlıklarının oluşumunu kontrol altına alır. Birçok nedene bağlı olarak tetiklenmeye hazır olan kalp rahatsızlıkları panax ginseng sayesinde korunma altında olacaktır. Kalple bağlantılı olarak gösterilen birçok rahatsızlık sinir sistemlerini de etkiler. Birbirine bağlı olarak vücudu rahatsız eden oluşumlar tehdit edici olabilir. Şifalı bitki sayesinde önlem almanın yararı küçümsenmeyecek derecede fazladır. Çin tıbbında geleneksel faaliyetleri kanıtlanmıştır.

Panax ginseng ve prostat kanseri

Panax ginseng erkeklerin korkulu rüyası olan prostat kanserine karşı koruyucu önlem almaktadır. Var olan tümörlerin büyümesini engelleyerek, tedavi sürecinin yanında destek olarak ciddi performans gösterir. Kanserli hücrelerin yayılmasına mani olarak, kötü hücreleri kontrol altına alır. Panax ginseng geleneksel anlamda tedavi edici bir ajan olarak vücuda girerek, kötü hücreleri bulur ve mücadele eder. Vücut direncini artırarak hastalık sürecinin daha olumlu geçmesine büyük katkılar sağlar. Prostat Deneysel Roman Doğal Ürün Anti – Kanser Ginsenosides Prostat Kanseri Tedavisi kaynak olarak gösterilmiştir.

Panax ginseng ve bipolar bozukluk

Panax ginseng birçok zihinsel ve fiziksel hastalıklara karşı koruyucu önlem aldığı gibi bipolar bozukluğun da tedavisinde koruma sağlayacak donanımlara sahiptir. Depresyonla ciddi ilişkiler içinde olan bipolar bozukluğu yaşayan kişilerin panax ginseng şifalı bitkisinden faydalanarak süreci daha normal seyirlerde yaşadıkları gözlenmiştir. Uyuşukluk ve birçok zihinsel hastalıkla mücadele ederek beyin yorgunluğunu azaltmaktadır. Duyguları düzenlemede oldukça yardımcıdır. Maryland Medical Center Üniversitesi bipolar bozukluk- belirtileri kaynağında yer almaktadır. Dr. Mustafa Eraslan bu denli faydalı olan panax ginseng bitkisini ürünlerinde etken madde olarak kullanılmaktadır.

Avena SavitaAvena Sativa nedir

Avena sativa kolesterol yüksekliği, lipid yüksekliği, libido kaybında, iktidarsızlıkta ve koroner kalp hastalıkları riski olanların tedavilerinde kullanılan mucize bitkidir. Ayrıca erkek ve kadınların kısırlık tedavilerinde, yumurtalık problemlerinin azaltılması için kullanılan bitkidir. Avena sativa bilinen birçok hastalığın tedavisinde ve yeni hastalıkların oluşumunda engel teşkil eden tüm donanıma sahiptir.

 

Avena sativa ve libido

Avena sativa aslında Latincede yabani yulaf anlamına gelir. Vücuda sağladığı potansiyel faydaları çok yönlüdür. Özellikle de libido kaybının yaşanmasına tedavi edici ve destekleyici olarak kullanılır. Avena sativa libido kaybında cinsel güç kaybını takviye edici olarak destek verir. Phyllis A. Balch göre Bitkisel Şifa İçin Reçete ibaresiyle doğruluk kazanmıştır.

Avena Sativa ve Sigara Kullanımı

Avena Sativa sigara içimini de azaltan bitki olarak bilinir. Sigara içenleri alışkanlığından vazgeçirerek, bağımlıların tedavisinde kullanılan şifalı bitkidir. Sigara tüm Dünya’ da çok eski zamanlardan beri kullanılan kötü alışkanlıklardan biridir. Eğer sigarayı bırakamıyor ve bunu çok istiyorsanız avena sativa sizlerden desteğini esirgemeyecek mucize bitkidir. Uluslararası klinik Farmakoloji ve Biophamacy Journal tarafından yayınlanıp kanıtlar kaynakta gösterilmiştir.

Avena sativa ve bulaşıcı hastalıkları

Avena sativa birçok hastalıkta vücut direncini artırdığı gibi, bulaşıcı hastalıkların tedavisinde de destekleyici görevi vardır. Yulaf çekirdeği ekstresi bakterilerin çoğalmasını önleyerek yayılmasını engelliyor. Avena sativa Diğer kullanılan kimyasal ilaçlarla birlikte tedaviyi hızlandırıcı etkiye sahip olarak kullanılması tavsiye ediliyor. Temel ve Uygulamalı Kimya Afrika Gazetesi tarafından yapılan çalışmalar kaynak olarak belirlenmiştir. Mustafa Eraslan birçok bitkisel ürününde Avenasavita bitkisini kullanmıştır.

Avena Sativa ve vücut geliştirme

Avena Sativa enerji düzeyini artırıcı ve zihinsel yoğunluğu boşaltan ve rahatlatan bitkidir. Sindirime yardımcı olan, yüksek kolestrolü azaltan etkileri belirlenmiştir. Özellikle vücut geliştirme sporuyla ilgilenenler için oldukça fayda sağlayabilecek bitkidir. Avena sativa enerji artışını dengeli şekilde kontrol edecektir. Sağlık için Amaç ( Amaç Bitkisel Fiberblend ) kaynak gösterilmiştir.

Avena Sativa nöropati

Avena sativa nöropati tedavisinde geçmiş yıllardan beri yaygın olarak kullanılan bitkidir. Onarıcı sinir toniği olduğu belirlenmiştir. Bununla beraber yulaf samanı stres tedavisinde sinirleri yatıştırıcı özelliğiyle bilinir. Bu konuda çok güçlü kapasiteye sahiptir ve sinirleri kontrol altına almanıza destek verir. Avena Sativa uyuyamama gibi sorunların üstesinden gelecek ciddi potansiyel taşımaktadır. Beslenme Şifa İçin Reçete kaynak olarak belirlenmiştir.

Reishi MantarıReishi mantarı

Reishi mantarı diğer ismiyle ölümsüzlük mantarıdır. İnsanlık tarihine şifalık olarak geçmiş en yaygın bitkidir. Hayatını sağlıklı olarak sürdürmek isteyen herkesin kullanabileceği şifalı bitkidir. Vücudun dışarıdan gelebilecek tüm mikrobik veya diğer nedenlere bağlı gelişen hastalıkların önüne geçerek koruma sağlayacaktır. Reishi mantarı bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun direncini artıracaktır. Hastalıklar bağışıklık sistemindeki korumanın azalması sonucu vücuda rahatça girecektir. Güçlenmiş sistem sayesinde beden kendini koruma altına alarak kontrolü sağlayacaktır.

Reishi mantarı ve hastalıklar

Reishi mantarı aklınıza gelebilecek tüm hastalıklar için vücudun korunma mekanizmanızı artıracaktır. Bu sayede hastalıklar girse bile, vücudu yormayacaktır. Şeker hastalığı, yüksek tansiyon, boşaltım, solunum, kas ve kemik gücü ve birçok kanser çeşidinden korumak için sizinle birlikte mücadele edecektir. Reishi mantarı var olan hastalıkların sizi yormasına izin vermeyerek hayatınıza devam etmenizi sağlayacaktır. İçinde bulunan aktif bileşenler sayesinde kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.

Reishi mantarı ve kalp

Reishi mantarı tüm hastalıkların tedavisinde olduğu gibi kalp rahatsızlığını tetikleyen olumsuz etkenlerin önünü kesecektir. Kalp damarları ve kalp hastalıkları riskini azaltan mucize bitki reishi mantarı sağlığınızı koruma altına alır. Tüm zararlı hücreleri vücutta arayıp bularak kontrol altına alır.

Reishi mantarı bağışıklık sistemi

Reishi mantarı vücudun hastalıklara karşı korunma mekanizmasını güçlendirerek hastalıklara karşı duvar örer. Mucize bitki keşfedildiği yıllardan itibaren şifa niyetine pek çok şanslı kişi tarafından kullanılmıştır. Fiziksel ve ruhsal açıdan rahatlama sağlayarak, sizlerin uzun, kaliteli bir hayat yaşamanızı sağlayacaktır. Reishi mantarı zayıflık, halsizlik ve buna bağlı olarak gelişen iştahsızlığınız için rahatsızlıklarınızla mücadele edecektir. Çöken ve zayıflayan bağışıklık sistemi hastalıklara davetiye çıkaran birinci unsurdur. Vücuda giren virüs, bakteri gibi ciddi hastalıkların oluşumuna engel olarak yaşam sürenizi daha kaliteli kılacaktır.

Yukarıda belirtilen bitkiler, Mustafa Eraslan tarafından uzun çalışmalar sonucunda ürünlerinde kullanılmaya başlanmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir